Moja hčerka je imela težave s hrbtenico, zato je bilo izrednega pomena kakšno je njeno ležišče. Ko se je selila v študensko sobo, je bilo potrebno izbrati, kakšna naj bo vzmetnica za njeno psoteljo. Od dom je nisva mogli uporabiti iz dveh razlogov. Prvi je bil ta, da je bila vzmetnica, ki jo je uporabljala doma drugačne dimenzije, kot tista v študenski sobi. Drugi razlog pa je bil ta, da je med vikendom prišla domov in je seveda potrebovala tudi doma ustrezno ležišče.
Najprej sva se opravili v podjetje, ki izdeluje ležišča. Za njeno hrbtenico je bila namreč potrebna posebna izdelava, da se bo vzmetnica prilagajala zahtevam, ki jih je predlagal fizioterapevt. Na zgornjem delu je morala vzmetnica imeti bolj trdo ležišče, v sredini mehkejše in na spodnjem delu, tam kjer so noge, ponovno trše ležišče. Podjetje, ki je izdelovalo ležišča nama je prisluhnilo v najinih željah. Izdelali so posebno ležišče, ki je bilo sestavljeno iz treh slojev. Na zgornjem delu, pri glavi je bilo nekoliko dvignjeno. V sredini so vgradili posebna vlakna in material, ki je omogočal, da je bil hrbet med spanjem na mehkejšem delu. Naredilo so standarne mere, ki so veljale za ležišča v študenskih sobah.
Ko je hčerka dobila posebej narejeno vzmetnico, so jo pripeljali v študenski dom in jo ustrezno namestili. Komaj sem čakala, da zvem prve vtise. Po prvi prespani noči na novem ležišču, me je hčerka poklicala. Hrbet je zjutraj ni bolel. Dogovorili smo se, da je lahko vzmetnica en mesec na preiskušnji. Po enem mesecu je bila hčerka zadovoljna in težav pri spanju ni bilo. Najpomembnejše pa je bilo, da pri spanju ni občutila bolečin v hrbtenici. Priporočam vsem, ki imajo kakršnekoli težave s spanjem ali težave z ramami, hrbtenico, da se obrnejo na strokovnjake, ki jim bodo pri tem pomagali in izdelalo točno takšno vzmetnico, kot si jo želimo.